Live Your PassionFrederique Constant Manufacture

 

Frédérique Constant Geneve

Nowoczesna manufaktura z Genewy produkująca zegarki z pasją!

Obecnie zarządza nią od roku 1988, prawnuk Constanta Stas’a - Peter Stas. Zegarki Frédérique Constant charakteryzuje je wysoka jakość, precyzja oraz indywidualny design. Naszą pasje do zegarków przede wszystkim widać we wzornictwie. Ich wysoka wartość, osiągnięta poprzez design, materiał i wyjątkowe kalibry manufaktury jest kluczową cechą naszego sukcesu. Charakteryzujemy się innowacyjną kreatywnością i wyjątkową wartością. Nasza genewska manufaktura mieści się w samym sercu świata zegarmistrzostwa w Plan-les-Ouates, która jest bardzo nowoczesna i oferuje najlepsze środowisko pracy dla zafascynowanych zegarmistrzów. Wszystkie zegarki Frédérique Constant są montowane ręcznie część po części.  Zegarki montowane przechodzą prze specjalne kontrole i komory powietrzne.

 

montage-montreFC.png 

Manufaktura Frédérique Constant, jako jedna z nielicznych posiada  w swojej ofercie zegarki z własnym mechanizmem. Heart Beat Manufacture Calibre to zupełnie nowe mechanizm kryjący w sobie wiele patentów, nad którymi pracowali specjaliści z manufaktury oraz z École d'Horlogerie de Genève, École d'Ingenieurs de Genève and the Horloge Vakschool Zadkine. Jednym z ogromnych sukcesów było stworzenie zegarka z mechanizmem One Minute Tourbillion. Zegarek z tym mechanizmem jest swoistym klejnotem marki Frédérique Constant.

W kolekcji Frédérique Constant znajdziemy kilka limitacji zegarków, m.in.  dla Miasta Kraków, z okazji 750-lecia alokacji Miasta Kraków (75 szt.) oraz w hołdzie 200. rocznicy urodzin najbardziej znanego polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina, która zapakowana jest w wyjątkowe drewniane pudełko w kształcie fortepianu Chopin2010 (1810 szt.).

Min. wymagania - sygnatura GENEVE
Mechanizm Swiss Made
Siedziba w Canton Genève
Zegarek kompletowany w Canton Genève
Zegarek kontrolowany w Canton Genève
50% wartości dodanej w Canton Genève

Wszystkie zegarki Frédérique Constant są montowane ręcznie część po części.  Zegarmistrzowie muszą mieć niebywałe doświadczenie i przeszkolenie aby dokładnie z precyzją złożyć każdy model. Zegarki montowane przechodzą prze specjalne kontrole i komory powietrzne. Od wielu lat Frédérique Constant kładzie ogromny nacisk na kontrolę jakości oraz inwestuje i rozbudowuje najnowsze  urządzenia działu Quality Control.

więcej na: www.frederique-constant.pl


 

ALPINAALPINA

ALPINA  - Be A Player!

Spojrzymy wstecz do roku 1883, rok założenia stowarzyszenia manufaktury i sprzedawców zegarków Alpina, założonych przez markę Alpina. Jego członków nazywa się pieszczotliwie "alpinistów", i wszyscy podzielają ten sam cel: sukces marki Alpina. Alpina Watch International SA. teraz opracowała nową kolekcję, utrwalanie dziedzictwa Alpina. Nowa kolekcja zegarków Alpina, to połączenie tradycji i najnowszych technologi oraz wielu ciekawych komplikacji mechanizmu, trzy rodziny z różnych stylów powinny przyciągać różnego rodzaju sportowców.

Historia
Wszystko zaczęło się w 1883 roku, gdy Gottlieb Hauser, zegarmistrz w Winterthur, założył the Swiss Watchmakers Corporation ("Corporation d'Horlogers Suisse").Liczba członków pozwoliła stworzyć szybko manufakturę.  Szybko, nowa koncepcja zyskała akceptację. Wraz z wykwalifikowanymi zegarmistrzami, stowarzyszenie zaczęło się rozwijać i tworzyć własne kalibry oraz rozbudowywać sieć dystrybucji. Ebauches (podstawy kaliber) zostały wyprodukowany w fabryce Alpina Ebauches Factory w Genewie, której właścicielem byli Duret i Colonnaz, która odegrali również ważną rolę w budowie pierwszego kalibru Alpina. Ostatnie kroki w produkcji kalibrów przeprowadzono w Bienne, miejscu Stowarzyszenia od 1890 roku. Sukces osiągnęli bardzo szybko, dlatego też otworzyli przedstawicielstwa w Niemczech oraz w Europie Wschodniej i Północnej. W roku 1901 nazwa "Alpina" została zarejestrowana jako znak towarowy. Od tego momentu tylko logo Alpina pojawiają się na cyferblacie, wysokiej klasy zegarków. Od początku zegarki Alpina zostały wyprodukowane z wysokiej jakości komponentów, między innymi spirale Brequet, koła balansowe ze złotymi wkrętami i ciężkie złote koperty.
W celu rozwinięcia produkcji, została założona przez Alpinę nowa manufaktura "Präcisions-Uhrenfabrik Alpina" w Glashütte w 1909 roku, w Niemczech. Fabryki znajdowały się w Genewie, Bienne, Besançon i Glashütte. W 1912 roku Alpina stworzyła pierwszy chronometr Alpina Chronometer Glashütte. Był on wyposażony w mechanizm  Alpina ebauche chronometr z kotwicami z Glashütte, zamiast typowych kotwicy Swiss.

 

montage-montreAL.png 

 Inny model został stworzony w roku 1913: to był 21'' morski zegarek, który został zakupiony przez niemiecką marynarkę wojenną. Zegarki Alpina Glashütte zyskał tym samym na prestiżu i bezpośrednio konkurowały zegarkami Lange & Söhne. W 1913 roku Lange & Söhne poczuł się zagrożony i założył sprawę sądową, aby powstrzymać manufakturę Alpina, uzasadniając, że nie wszystkie części zostały wyprodukowane w Glashütte. Sprawa sądowa ciągnęła się przez lata, ale ostatecznie okazał się bez zasadna. Zostało to porzucone na rzecz Alpina w 1915 roku. W tym samym czasie, rozpoczęła się I wojna światowa, która miała ogromny negatywny wpływ na "Präcisions-Uhrenfabrik Alpina" w Glashütte. Części trudno byłoby wysłać do fabryki ze Szwajcarii z powodu ograniczeń importowych w wojnie. Ponadto, istniały poważne ograniczenia w przepływie kapitału.


W czasie pierwszej wojny światowej, alianci oczywiście nie cieszyli się z relacji biznesowych między Szwajcarią a Niemcami. Alpina fabryki Glashütte doświadczył już większych problemów, ale także relacje pomiędzy Konfederacją fabryk Alpina i ich klientów w Niemczech były pod silną presją. Wreszcie w 1917 roku, pod koniec pierwszej wojny światowej, Stowarzyszenie "Unia Horlogère" została formalnie rozwiązana. Zostały stworzone dwa anonimowe stowarzyszenia Unia Horlogère SA w Bienne, Szwajcaria i Alpina Deutsche Uhrmacher-Genossenschaft GmbH w Berlinie. Oddział, który był pod opieką szwajcarskich członków, powołali jeszcze trzecie odrębne stowarzyszenia, "Alpina Association des Horlogers Suisses". Działalności spółek wzrósł gwałtownie po I wojnie światowej. Alpina zegarki sprzedawane były z powodzeniem w 2000 sklepów w całej Europie, od Lizbony do Kopenhagi do Moskwy.

 


real watchesORIS

ORIS -  real watches for real people

 Historia
Już od ponad 100 lat Oris tworzy zegarki w Szwajcarii. Oris produkuje zegarki wyłącznie mechaniczne i są one oznaczone przez ich charakterystyczny design, a  czerwony rotor to symbol marki Oris. Zegarki Oris są także popularne wśród gwiazd, jak z Formuły 1, nurkowania, jazzu, lotnictwa i Hollywood, dla których projektujemy niepowtarzalne kreacje limitowanych edycji. Zegarek Oris jest przeciwieństwem powszechnie masowo produkowanych  zegarków i uosabia rzeczywistą wartość  zegarmistrzowskiej pracy,  połączenia precyzyjnych mikro-mechanicznych części oraz wzornictwa, który nie poddaje się trendom mody oraz sprawia, że Wasz zegarek to doskonały obraz największej technologii i wieloletniej tradycji szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Nie chodzi tylko o sięgnięcie do tradycji z 1904 r., ale ciągłe badania nad systemami High-Mech i wprowadzenie ich do najnowszych modeli zegarków.  Fascynacja najnowszymi technologiami, płynie ze świata Formuły 1, nurkowania i lotnictwa czy kultury. To jest wyraźny podział kolekcji zegarków ORIS, każdy z łatwością wybierze interesujący dla niego świat bez problemu.

 

manufacture-OR.png 

 

5 argumentów dlaczego warto kupić zegarek ORIS

1. Wyłącznie mechaniczny
2. Charakterystyczny Design
3. Szwajcarska jakość
4. Wsparcie dziedzictwa- ponad 100 lat doświadczenia
5. Dla osobistości- Nico Rosberg, Kazuki Nakjima, Bob Dyla, Frank Sinatra i wiele wiele innych.

 

 

Gwyneth Paltrow Ladies Automatic
infolinia
0801 011 423
7 dni w tygodniu, 9:00 - 21:00

zamówieniaTel: 71 373 71 03 w.1
509 392 857

czynne:
pn - pt: 8:00 - 16.30
wyłączny dystrybutorna rynku od 1996 roku

bezpłatna dostawapowyżej 100 PLN

firmowe butikiodbiór osobisty

szybka wysyłkatowar na magazynie autoryzowane serwisysieć serwisów w całej polsce
ilość aktualnie dostępnych produktów na magazynie:
3
1
3
0
U nas możesz zapłacić kartą lub szybkim przelewem internetowym.
Bądź na czasie!
LUBIĘ TO
Outlet Tip
Login

Hasło

Newsletter Podaj swój e-mail, a będziemy Cię informować o nowościach i promocjach.